فرآورده های بتنی بتون اسوه ، اهتمام جدی به تداوم کیفیت را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

از این رو بخش تحقیق و توسعه مستقر در کارخانه شرکت، به صورت روزانه از شن و ماسه ورودی به کارخانه نمونه برداری کرده و آزمایش های لازم نظیر ارزش ماسه ای (SE) ، دانه بندی و انجام آزمایش تعیین میزان اماح موجود در دانه ها را انجام داده و علاوه بر این با توجه به عزم جدی برای بهبود مستمر ، پروژه های متعددی در رابطه با تولید قطعات بتنی با مقاومت فشاری بالا و بسیار مقاوم در برابر سایش را با موفقیت به انجام رسانده است.

همکاری مستمر با دانشکده های مهندسی عمران دانشگاه های مطرح کشور با هدف بهره گیری از تجارب ارزشمند بخش دانشگاهی برای ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی از دیگر افتخارات واحد تحقیق و توسعه می باشد.

سنگدانه های مصرفی در محصولات از مرغوب ترین مصالح سنگی رودخانه ای تامین می شود.

شکل هندسی مناسب دانه ها ، عدم وجود رس و سایر آلاینده ها و بهره گیری از منحنی دانه بندی پیوسته ، محصولات این مجتمع تولیدیبتنی را به نمادی از کیفیت و دوام تبدیل کرده است.

واحد کنترل کیفیت بتون اسوه به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه اداره استاندارد و کنترل کیفیت وظیفه بر نظارت بر کیفیت محصولات تولیدی را بر عهده دارد. مهندسین و متخصصین این واحد که همگی از برگزیدگان علمی کشور در زمینه بتن و مصالح ساختمانی می باشند ، همه روزه و بطور مداوم در سه مرحله مواد اولیه ، حین تولید و محصول نهایی بر روند تولید نظارت داشته و مطابق الزامات استاندارهای ملی و بین المللی به بررسی و کنترل مواد اولیه ورودی به کارخانه و محصول تولیدی می پردازند تا کیفیت محصول تولیدی در حد مطلوب حفظ گردد.